Lezen in de zomer

Doe mee met een pop-up- of pizza leesclub!

Deze zomer lees je samen. Voor jong en oud organiseren we daarom leuke leesclubs! De Pop-up Zomerleesclub leest 'Al het blauw van de hemel' van Mélissa Da Costa. Bij de pizza leesclub lezen we een boek in het thema magie & fantasie. Ben jij erbij deze zomer?

meer over leesclubs bij DOK


Zomervakantie activiteiten

Langer lenen en meer

  • Zomerlezen? Lekker lang genieten van je boeken!

    Ga je op vakantie en wil je jouw favoriete boeken, cd’s of tijdschriften meenemen? Goed nieuws! ! Alles wat je in de zomervakantie (19 juli t/m 31 augustus) leent mag je namelijk niet 4 maar 6 weken houden.

    16 juni 2025

  • Openingstijden zomervakantie

    Van maandag 21 juli tot en met zaterdag 30 augustus gelden er aangepaste openingstijden in verband met de zomervakantie.

    16 juni 2025


Vakantielezen

Pfff, krijg je het ook zo warm van lezen? Of heb je liever zin in een verkoelend verhaal? Deze zomer stijgt de leesmeter naar tropische waarden. Het is tijd voor Vakantielezen! Dus pak je boek en wordt deze zomer een “coole” lezer!

Lees in de zomervakantie een boek en vul het doe-boekje in. Kom daarna naar DOK, daar krijg je voor elk gelezen boek een sticker! Heb je alle zeven stickers verzameld? Dan ben jij een echte ‘coole’ lezer en krijg je een beloning…

In DOK hangt een leesmeter waarop stickers kunnen worden geplakt voor elk gelezen boek. Dan kunnen we zien hoeveel boeken er in de bibliotheek worden gelezen deze zomer. Doe jij ook mee?

meer over Vakantielezen

De Grote Biebboys Zomerchallenge

Dit jaar draait alles om een tijdreis-expeditie. De grootste vijand van de BiebBoys, de Antilezer, heeft een tijdmachine en wil terugreizen om de uitvinding van het boek te vernietigen. Dat mogen we niet laten gebeuren! De BiebBoys hebben hulp nodig om boeken en verhalen te redden.

Bij DOK is er een leuke speurtocht, de tijdreisexpeditie! Lukt het jou om alles te vinden? Dan krijg je een beloning!

meer over De Biebboys


Alle boekentips voor de zomer op een rijtje...

Zomerthrillers


Els van Roode Somewhere Els

reisverhalen van een voormalig stewardess

Verhalen van een voormalig stewardess, bekend van het tv-programma B&B Vol Liefde, over haar bijzondere reisavonturen en ervaringen op tien kilometer hoogte. Met foto’s.

Bekijk dit boek


Reisverhalen

Reizen vanuit je stoel


Naar buiten met de online Bibliotheek!

E-books, luisterboeken en tijdschriften, altijd en overal. Gratis met je biebpas. Wat ga jij lezen deze zomer?

ontdek de online Bibliotheek


Reizen algemeen

Thuis vakantie vieren

Uitstapjes in Nederland


Sharon de Miranda Colorful food

koken met de seizoenen

Kookboek met gerechten van verschillende culturen zoals de Nederlandse, Surinaamse, Antilliaanse en de Indische keuken.

Bekijk dit boek


Zomers koken

Barbecueën


Vera de Backker | Rob Buiter Waar ben jij geweest?

wadvogels vertellen over hun trektochten

Informatie en verhalen over trekvogels die voorkomen in het Waddengebied. Prentvertelling met gekleurde tekeningen. Voorlezen vanaf ca. 4 jaar.

Bekijk dit boek


Anti-verveeltips voor kinderen